• Spotkanie z Tomaszem Majewskim w ramach realizowanego projektu Erasmus + „ Mind the SPORT"

• 05.06.2017 09:46
      • We wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 314 miało miejsce niecodzienne spotkanie uczniów z Panem Tomaszem Majewskim.
      • Wybitnym polskim sportowcem specjalizującym się w pchnięciu kulą, olimpijczykiem oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego projektu Erasmus + „ Mind the SPORT –Ruszaj się z głową ”.

Tomasz Majewski opowiadał o swojej przygodzie ze sportem, o tym jak zaczynał swoją karierę i jak walczył o olimpijskie złoto.

Pan Tomasz przywiózł ze sobą kulę o wadze 7 kg, którą uczniowie przekazywali sobie z rąk do rąk z ogromnym zaciekawieniem. Spotkanie trwało blisko 50 minut, a nasz olimpijczyk odpowiadał na pytania uczniów w atmosferze pełnej szczerości. Padały pytania nie tylko o karierę sportową, szczegóły treningów, ale również o ulubione gry komputerowe, rozmiar buta (51!), marzenia, czy ulubione potrawy. Wyjątkowy gość opowiedział również o swojej pasji do czytania książek.

Na zakończenie spotkania Tomasz Majewski rozdał dziesiątki autografów i zgodził się na kilka pamiątkowych fotografii.

Spotkania z mistrzami olimpijskimi są szczególnie cenne i motywujące dla dzieci. Bezpośredni kontakt z osobami, które odniosły sukces sportowy na poziomie olimpijskim jest wyjątkowym wydarzeniem dla dziecka. Wierzymy, że takie spotkania będą dla naszych uczniów inspiracją do systematycznej pracy nad sobą.

Niecodzienne spotkania z mistrzami sportowymi byłyby niemożliwe bez zaangażowania naszych rodziców. Szczególne podziękowanie kierujemy dla Pana Przemysława Radkiewicza, który zaangażował się w zorganizowanie spotkania z Panią Anitą Włodarczyk i Panem Tomaszem Majewskim.

Justyna Kosińska