• Mind the SPORT Erasmus+ w SP314/X-BOX

• 04.05.2017 20:24
      • Mind the SPORT Erasmus+ osiągnął niemal półmetek! Nasi uczniowie korzystają z przerw śródlekcyjnych, przerw na świeżym powietrzu, ćwiczą elementy metod Move to Learn i Weroniki Sherborne, wszystko po to, by się coraz lepiej rozwijać i osiągać lepsze wyniki w nauce.

• A kolejnym pomysłem na mądrą porcję ruchu jest X- BOX! Korzystają z niego dzieci w świetlicy. X-BOX tylko z pozoru służy jedynie rozrywce, ale przede wszystkim wspomaga zdrowy i aktywny tryb życia. Zakupiliśmy go ze środków unijnych, które otrzymaliśmy na realizację naszego projektu Erasmus+.

Nasze świetliczaki grają w piłkę, rzucają wirtualną kulą od kręgli, ścigają się na skuterze wodnym, wspinają po skałkach i strzelają do celu. Kinect rozpoznaje położenie ciała, dlatego ruchy dzieci muszą być precyzyjne. Jeśli trzeba kopnąć piłkę, to należy zrobić to tak, jak na prawdziwym boisku. Uczniowie korzystają też z innej opcji – tanecznej. Kinect rejestruje ruchy i przenosi je do gry. Gra pokazuje, jakie ruchy trzeba wykonać, a potem ocenia taniec, przyznając punkty. Ciekawostką jest fakt, że większość z układów tanecznych powstawała na bazie prawdziwych choreografii. Stawiamy na wspólną zabawę: kilka tańczy w jednym zespole lub rywalizuje na punkty.

Zespół Erasmus+, Małgorzata Kostian