• Druga wizyta Gości w ramach projektu Erasmus+ już za nami...

• 04.05.2017 20:26
      • W dniach 22-26 listopada 2016 r. gościliśmy po raz drugi nauczycieli z krajów partnerskich w ramach projektu Erasmus + „Mind the SPORT” (3 nauczycieli z Turcji oraz 4 nauczycieli z Portugalii).
      • Wizyta miała charakter szkoleniowy. Tym samym, głównym celem było przeszkolenie nauczycieli szkoły koordynującej projekt, tj. SP 314 oraz nauczycieli szkół partnerskich w zakresie programu Move to Learn (Ruch dla Uczenia się) oraz metod Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne przez ekspertów zewnętrznych. Ponadto, istotną części programu było szkolenie w obszarze TIK z wybranych programów i aplikacji, jak również spotkanie warsztatowe, mające na celu omówienie postępu w realizacji programu, wymianę „dobrych praktyk” i zaplanowanie kolejnych działań zgodnie z harmonogramem Projektu.

Równocześnie Goście zagraniczni uczestniczyli w lekcjach otwartych prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły, którzy mają doświadczenie w stosowaniu programu Move to Learn. Dzięki czemu zapoznali się z praktycznem aspektem wdrażania wyżej wymienionej metody. I tak zajrzeliśmy do klasy 2a – p. J.Cichockiej, klasy 1e – p. E.Kwak oraz klasy 0 -na zajęcia p.M.Karasek, jak również na zajęcia świetlicowe.

Ważnym punktem wizyty szkoleniowej był udział Gości w corocznej dzielnicowej imprezie organizowanej na terenie naszej szkoły- Spartakiadzie Zdrowia. Nauczyciele mieli możliwość dopingowania uczniów w konkurencjach sportowych, jak również w części sprawdzjącej ich wiedzę.

Nasi wspaniali uczniowie pod okiem p.Sylwi Jezierskiej przygotowali również przedstawienie w języku angielskim pt. „Thumbelina-Calineczka”, które urzekło zagranicznych nauczycieli.

Kolejnym punktem wizyty był Maraton układania puzzli klas 2 i 3 przygotowany przez p.Ilonę Charkiewicz-Waśko.

Nie należy również zapominać o wymiarze historyczno-kulturowym, który ma na celu poznanie podobieństw i różnic między narodami. Zabraliśmy naszych Gości na spacer po Starym Mieście, a także do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby przybliżyć historię naszego miasta i kraju.

Zespół Erasmus+, Małgorzata Knap