• Warsztaty kulinarne

• 05.01.2017 15:15
      • W dniu 19 października br. podczas warsztatów kulinarno – żywieniowych organizowanych z okazji Europejskiego Dnia Dobrego Jedzenia w ramach działań towarzyszących w ramach projektu Erasmus+, uczestnicy warsztatów: klasa 5a oraz goście Erasmus+ poznali nowe przepisy na zdrowe, wartościowe i smaczne potrawy. Prawdopodobnie niektóre produkty zobaczyli i spróbowali po raz pierwszy w życiu.
      • Uczestnicy odkryli, że zdrowe jedzenie jest bardzo smaczne, a zagraniczni goście poznali smak polskiej kuchni kosztując specjały takie jak: Naleśniki kokosowe z bananami, Przekładaniec jogurtowo owocowy, Tabbouleh na drugie śniadanie, Domowa Granola. Przygotowanie prostych posiłków w przyjaznej atmosferze zachęciło uczestników do poznania bogactwa smaków i produktów, a także wymiany zdań w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie klasy 5a mieli możliwość praktycznej nauki języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy na koniec warsztatów otrzymali dyplom za uczestnictwo i zaangażowanie. Dobrze wiemy, jak ważna jest świadomość żywieniowa,  wybór zdrowych produktów oraz aktywność fizyczna, dlatego też pozytywne doświadczenia z jedzeniem i wspólne przygotowanie dzisiejszych posiłków pozostaną w pamięci dzieci na dłużej i pozytywnie wpłyną na przyszłe zachowania i wybory żywieniowe. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie warsztatów: szefowa kuchni pani Ania Leśniewska – Pindor, pani Beata Walczak oraz pani Katarzyna Rylska.

Ewelina Kucharska