• Koło kulinarne - proste i zdrowe II śniadanie do szkoły

• 25.10.2017 11:00
      • W tym semestrze na zajęciach poszukujemy inspiracji na proste i zdrowe II śniadanie do szkoły. Przygotowaliśmy już " kulki mocy" oraz zielony "koktajl shreka".
      • Jako kolejne zrobimy ciekawe kanapki z jabłek oraz apetyczne szaszłyki z warzyw.  Kiedy znudzi nam się tradycyjna kanapka, którą też można pięknie i zdrowo przygotować mamy wybór.

"Kulki mocy"

Składniki:

• 1 szklanka daktyli
        • 1 szklanka migdałów
        • 1 szklanka wiórków kokosowych
        • 0,5 łyżeczki cynamonu

Przygotowanie:

Namoczyć daktyle w przegotowanej, gorącej wodzie. Po upływie 30 minut odcedzić. W blenderze zmiksować drobno migdały ( można użyć płatków migdałowych ), a następnie dosypać do nich daktyle, wiórki kokosowe i cynamon. Zmiksować lub zmieszać wszystkie składniki, tak by powstała z nich „kula”. Włożyć ciasto do lodówki na około 20 minut. Następnie wyjąć i formować niewielki kuleczki, które można obtoczyć w wiórkach kokosowych lub cynamonie.

Koktajl Shreka

Składniki na 1 porcję:

• 1 szklanka mleka do wybory ryżowe, migdałowe, sojowe, krowie
        • 2 garście szpinaku
        • 1 dojrzały banan
        • 0,5 filiżanki borówek lub innych dostępnych poza sezonem jako mrożone owoców np. maliny, jagody

Przygotowanie

Wszystkie składniki miksujemy w blenderze do połączenia i  uzyskania jednolitej konsystencji.

Szpinak można zastąpić jarmużem świeżym lub mrożonym. Smak koktajlu jest nieco ostrzejszy. Napój ten jest bardzo smaczny i zdrowy.