• KOLOROWE KREDKI czyli WIELKI RECYKLING KREDKOWY

• 07.01.2020 16:00
        • Od kilku lat nieustannie trwa akcja „Kolorowe kredki”. W tym roku postanowiła przyłączyć się do niej również nasza szkoła. A nad jej efektami będzie czuwał Samorząd Uczniowski.

• Na czym polega akcja? Zbieramy kredki (zarówno drewniane jak i świecowe), następnie je segregujemy i temperujemy. Kredki mogą być niekompletne, częściowo zużyte lub po prostu niepotrzebne.

Dalej przekazujemy je do pani Ewy Zielińskiej i jej wolontariuszy.

I to tylko tyle. Albo aż tyle, bo kredki otrzymują drugie życie.

Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zostają zapełnione odrestaurowanymi kredkami, a te są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieciaków. Kredki świecowe zostają przetopione na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię.

Dochód ze sprzedaży kredkowej biżuterii przeznaczony jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”.

Dzięki takiej akcji możemy pomóc zarówno potrzebującym ludziom jak i naszej planecie. Dlatego zamiast wyrzucać podniszczone kredki do śmietnika, prosimy o wrzucanie ich do specjalnie oznaczonych pudełek umieszczonych na parapetach naszej szkoły (w rękawie oraz na 1 i 2 piętrze).

Więcej informacji można uzyskać na stronie:

z opiekunami