• Projekt e-Twinning w grupie 02

• 12.01.2017 13:36
      • Grupa przedszkolna 02 realizuje z Grecją roczny projekt e-Twinning.
      • Healthy food n my country – projekt e-Twinning

W bieżącym roku szkolnym do grupy dzieci realizujących program e-Twinning dołączyła grupa przedszkolna. Klasa 02 pod okiem wychowawczyni p. Małgosi Falkiewicz realizuje całoroczny projekt e-Twinning pt. „Healthy food in our country” ze szkołą grecką. Projekt zakłada edukację w zakresie zdrowego odżywiania, wpajanie zasad zdrowej diety , uświadamianie zagrożeń płynących z jedzenia i picia niezdrowych produktów. Ponadto dzieci dowiadują się jakie są różnice w diecie greckiej i polskiej. W projekt zaangażowani są rodzice, bowiem część zadań dzieci realizują w domu.

Prezentacje:

Jesienią dzieci robiły w klasie owocową sałatkę:

A w domu przygotowywały wspólnie z rodzicami zdrowy posiłek:

Wymieniamy się prezentacjami i przepisami

Zimą dzieci przygotowywały w domu plakaty promujące picie wody:

A w klasie wielki plakat o zdrowych i niezdrowych produktach:

Wkrótce będziemy robić soki ze świeżych warzyw i owoców. A wiosną ćwiczyć, zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch!”

Koordynatorzy  projektu
        Małgorzata Falkiewicz