• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Godzina dla  Karpat
      • Godzina dla Karpat

• 23.04.2018 14:08
      • Godzina dla Ziemi WWF obyła się w tym roku pod hasłem Godzina dla Karpat.
      • W dniach 21-23 marca w całej Polsce podejmowano akcje edukacyjne promujące zachowania proekologiczne, zwracając jednocześnie uwagę na problem karpackich lasów.

W naszej szkole to uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przeprowadzili akcję „Godzina dla  Karpat”. 21 marca uczniowie uczestniczyli w prezentacji dotyczącej nawyku gaszenia niepotrzebnych świateł, wybierania komunikacji miejskiej i oszczędzania wody – zachowań tradycyjnie już promowanych w ramach Godziny dla Ziemi. Przy okazji tej prezentacji p. K. Grzybowska zaprezentowała uczniom niezwykłe miejsce w Karpatach. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie plakatów tematycznie związanych ze zwierzętami żyjącymi w Karpatach. Natomiast 23 marca na korytarzach szkoły dominował żółty kolor ubrań naszych uczniów, który symbolizował „światło” i naszą solidarność z ideą oszczędzania energii elektrycznej.

Warto zapamiętać, że w Puszczy Karpackiej znajduje się jeden z ostatnich w Europie fragmentów lasównaturalnym charakterze, któremu grozi wycinka. Na terenie planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego znajduje się ok. 6,5 tys. drzew o wymiarach pomnikowych – wiekowe jodły, buki i jawory, osiągające wiek nawet 300 lat. To jedyne z niewielu miejsc w Polsce, będące ostoją drapieżników takich jak niedźwiedź, wilk, ryś i żbik.

Grażyna Duha
        Justyna Kosińska