• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    •  Sprzątanie świata 2017: nie ma śmieci – są surowce!
      • Sprzątanie świata 2017: nie ma śmieci – są surowce!

• 27.09.2017 02:36
      • To już tradycja, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi włączają się w akcję „Sprzątanie świata”.
      • W tym roku udział w akcji wzięli uczniowie klasy I - III. Zanim przystąpili do pracy, zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Wyposażeni w ochronne rękawice i worki zbierali drobne śmieci na terenie wokół szkoły.

Akcja "Sprzątanie świata - Polska" jest  częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Justyna Kosińska