• Literackie Mikołajki w Bibliotece Listy do …………..M!

• 12.01.2018 23:46
        • W grudniu biblioteka przybrała odświętny wygląd, pojawiły się Mikołaje, choinka, lampeczki choinkowe. Gazetka ścienna prezentowała historię Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia.

• Oprócz tego była wystawka książek, z których można było dowiedzieć się o tradycjach bożonarodzeniowych oraz przeczytać ciepłe opowiadania i wiersze świąteczne. Ogłoszone zostały dwa konkursy. Jeden - na najpiękniejszą ozdobę choinkową, które dekorowały naszą biblioteczną choinkę. Drugi konkurs - na najpiękniejszą skarpetę mikołajkową.

6 grudnia na dużej przerwie nasi uczniowie mogli prosić o prezent dla siebie – książkę, którą bardzo chcieliby przeczytać w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! Uczniowie na przygotowanych wcześniej świątecznych kartkach pisali tytuł wybranej przez siebie książki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego księgozbiór biblioteki ma się wzbogacić o tę, a nie inną pozycję. Podpisane kartki pocztowe należało włożyć do mikołajowego worka.  Te pozycje oczywiście miały zasilić szkolny księgozbiór. Książki o które dzieci prosiły naszego bibliotecznego Mikołaja zostały zakupione i nasze dzieci bardzo chętnie je czytają. Osoby, które o nie poprosiły  miały pierwszeństwo w wypożyczeniu wybranej przez siebie pozycji w sam raz do przeczytania w czasie wolnym od zajęć. Akcja  „Listy do…..M!” przyczyniła się niewątpliwie do promocji biblioteki w środowisku szkolnym i do promocji czytelnictwa wśród młodzieży.