• Konkurs plastyczno-literacki „W przyjaźni z Henrykiem Sienkiewiczem”

• 30.01.2017 13:02
      • Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie ul. Głębocka 66
      • Adresaci konkursu: konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych dzielnicy Białołęka

Konkurs składa się z dwóch etapów:
        a) etapu szkolnego, podczas którego szkolna komisja konkursowa złożona z nauczycieli: polonisty, bibliotekarza i nauczyciela plastyki przeprowadzi eliminacje szkolne. Zgłoszenia uczestników (maksymalnie 3 uczniów) zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego komisja szkolna jest zobligowana przesłać do organizatora do 25.10.2016 r.

b)etapu międzyszkolnego, który będzie przeprowadzony w SP nr 356 24.11.2016 r. Forma pisemna - odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki konkursu, z uwzględnieniem najważniejszych informacji z życia pisarza i świata przedstawionego jego utworów.

Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach międzyszkolnych jest:
        - znajomość przez uczniów biografii i utworów podanych w literaturze podmiotu i przedmiotu

-zgłoszenie przez szkolną komisję konkursową nazwisk i imion kandydatów, z podaniem numeru szkoły i klasy do 25.10.2016

Do 10.11.2016 należy przesłać wykonaną przez uczniów pracę plastyczną na jeden z poniższych tematów:
        - album poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi, jego życiu i twórczości (format A4)
        -przyroda Czarnego Lądu jako egzotyczny obraz Afryki (format A2 lub A3)
        -mapa \"Od pustyni do puszczy - trasa wędrówki Stasia i Nel\" (format A2 lub A3 - może być na tkaninie)
        Album i prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż (bez elementów sypkich).

Uczeń może wziąć udział w jednej, wybranej kategorii konkursu lub w obydwu, czyli zarówno w części literackiej i w części plastycznej.

Zwycięzcom etapu międzyszkolnego zostaną przyznane dyplomy i nagrody.

Bibliografia dla ucznia/nauczyciela:
        1. Utwory Henryka Sienkiewicza: \"W pustyni i w puszczy\" \"Latarnik\" \"Baśnie i legendy\" \"Wybór nowel i opowiadań\"
        2. Julian Krzyżanowski \"Henryk Sienkiewicz\", PIW, Warszawa 1973
        3. Dorota Pankowska, \"Zagadki o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza\", Wydawnictwo Morpol, Lublin 1995