• Konkurs - Zabawka lub gra z surowców wtórnych

• 23.03.2017 10:37
      • Edycja 3 – Rozpowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym

• Szkolny etap konkursu - edycja 3 – Rozpowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym

Konkurs „Zabawka lub gra z surowców wtórnych” jest elementem programu

„Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy”

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 314
        im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie

Konkurs adresowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 i I, II i III.

• Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez dziecko, z pomocą rodziców, przestrzennej pracy dotyczącej mieszkańców lasu lub ochrony życia w lesie: zabawki lub gry, która w całości zbudowana będzie z odpadów takich jak: papier, wełna, karton, plastik, drewno, sznurek, folia, tekstylia, nakrętki, itp.

• Praca powinna być stabilna. Nie może się przewracać i żaden element nie może odpadać.

• Praca nie powinna przekraczać 50 cm x 50cm x 50cm.

• Elementy użyte do powstania pracy muszą być czyste.

• Oceniane będzie: Zgodność z tematem, pomysłowość, wrażenie wizualne.

Praca od spodu powinna zawierać: imię i nazwisko ucznia ( drukowanymi literami), klasę, Imię i nazwisko opiekuna pracy.

Prace należy składać do 03.04.2016 u pani Grażyny Duha ( II piętro) lub u pani  Justyny Kosińskiej ( II piętro)

Celem konkursu jest:

• Rozpowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym.

• Uświadomienie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska

• Rozwijanie aktywności twórczej

• Uwrażliwienie dzieci na problem wtórnego wykorzystywania odpadów

• Uświetnienie obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia)

Zwycięscy konkursu zostaną wyłonieni 21.IV Osoby, które zajmą I miejsca automatycznie przejdą do kolejnego, dzielnicowego etapu konkursu. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania wizerunku prac konkursowych w dalszych działaniach edukacyjno-informacyjnych. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany czasu trwania konkursu, warunków udziału, a nawet jego odwołania w przypadku zdarzeń losowych.

Uczestnictwo w konkursie jest rozumiane jako wyrażenie zgody przez autorów prac na bezpłatne opublikowanie ich w sieci internetowej, płytach CD czy katalogach wystawowych, celem spopularyzowania konkursu i przedsięwzięcia.

Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane w celach przeprowadzenia konkursu, wyłonienia zwycięscy, przyznania, wydania i odbioru nagrody.

Dane osobowe uczestników konkursu będą wykorzystane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r., nr 101 poz.926.) Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia udział w konkursie.

opiekunowie konkursu: Grażyna Duha, Justyna Kosińska

Powodzenia!