• 17 maja - Dzień Telefonów Zaufania

• 05.06.2017 09:30
      • Dnia 17 maja obchodzony był Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci, którego organizatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
      • Z tej okazji uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach „Jesteśmy bezpieczni, wiemy gdzie szukać pomocy” prowadzonych przez szkolnych pedagogów. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak właściwie reagować w sytuacji agresywnego zachowania innych osób, jak przeciwstawić się przemocy rówieśniczej, co zrobić, gdy ktoś jest w posiadaniu niebezpiecznej tajemnicy, która zagraża innemu dziecka lub gdy ktoś narusza nasze granice intymności. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa i zastanawiali się nad tym, do jakich zaufanych osób mogą się zwrócić o pomoc. Na wszystkich zajęciach rozpropagowany był numer 116-111, jako alternatywa do rozwiązania problemów, w momencie, gdy ktoś nie ma wokół siebie zaufanej osoby dorosłej. Dzieci poznały zasady funkcjonowania telefonu prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom siłę.

Uczniowie klas IV-VI, którzy uczestniczą w zajęciach koła teatralnego przygotowali dla swoich rówieśników inscenizację „Nie jesteś sam!”. Młodzież za pomocą czterech scenek (do których samodzielnie napisała scenariusze) starała się pokazać swoim kolegom, że w sytuacjach takich, jak: przemoc domowa, zawód miłosny, depresja i przemoc rówieśnicza, młody człowiek nie pozostaje sam. Nawet jeśli nie może skorzystać z pomocy najbliższych osób, a jego sytuacja wydaje się być bez wyjścia, może otrzymać wsparcie od Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły nabiorą przekonania, że nawet jeśli w swoim otoczeniu nie mają zaufanej osoby, z którą chcieliby podzielić się własnym problemem, to zawsze mogą skorzystać z bezpłatnej i anonimowej pomocy pod numerem telefonu 116-111.

Link do galerii