• Dzień Bezpiecznego Internetu –„Razem zmieniamy internet na lepsze”

• 08.05.2017 17:24
      • Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypadał 7 lutego.
      • Jednakże, tak jak co roku  w naszej szkole, działania zmierzające do przypominania uczniom, jakie korzyści, ale i jakie zagrożenia niesie ze sobą internet, podejmowane są nie tylko tego jednego dnia.

Pedagog szkoły, p. Małgorzata Ziędalska uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”, NASK oraz s@ferinternet.pl z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W czasie spotkania poruszana była kwestia  obchodów tego święta w Polsce i na świecie. Zainaugurowana została również kampania społeczna „Chroń dziecko w sieci”, a także omawiana była kwestia „Edukacji wobec nastolatków w cyberprzestrzeni”. Ponadto zaprezentowane zostały projekty dotyczące bezpieczeństwa dzieci w internecie i przeprowadzono dyskusję panelową na temat „Jak uczyć o bezpieczeństwie w sieci?”.

Na szkolnym korytarzu, dla uczniów klas młodszych, została przygotowana wystawa, dzięki której dzieci  mogły przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania z sieci, a także zapoznać się z pracami literackimi uczniów klas I-VI opisującymi zalety internetu i zasady właściwego jego użytkowania.

Wśród uczniów klas drugich przeprowadzono konkurs wiedzy „Jestem bezpieczny w sieci”. Dzieci wykazały się dużą znajomością zasad właściwego użytkowania komputera i internetu. Pierwsze miejsce zajęły klasy IIa i IId, drugie – klasa IIc, a trzecie – klasa IIb.

Uczniowie klas III-VI na zajęciach komputerowych mogli zmierzyć się w interaktywnym rozwiązywaniu quizu związanego z bezpiecznym wykorzystaniem zasobów sieci.

Maria_Kostian_1d_2017.mp4