• Rodzinny, Klasowy Dzień Sportu

• 18.09.2022 17:42
      • Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sport w życiu wszystkich osób. W wieku szkolnym kształtuje charaktery oraz pomaga w budowaniu relacji społecznych, a w wieku starszym w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Z okazji Narodowego Dnia Sportu (18.09.2022r.), uczniowie 6c i 7d, zorganizowali rodzinny, klasowy dzień sportu, który odbył się w sobotę 17 września bieżącego roku w Lesie Choszczówka. W tym dniu oprócz naszej aktywności fizycznej liczył się również czas spędzony wspólnie z rodziną, nawiązanie nowych znajomości, rozbudzenie zainteresowań sportowych... Kto wie, być może to właśnie dzięki takim działaniom narodzi się nowy talent, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, ale najpierw naszą 314 -tkę!
      • Dzień aktywności zaczęliśmy od zabaw integracyjnych na placu zabaw. Następnie wychowawczynie poprowadziły rozgrzewkę ogólnorozwojową w lesie, która przygotowała nas do marszobiegu, czyli marszu przeplatanego biegiem. Jesienna aura często sprawia, że unikamy wychodzenia do lasu, ale nam wręcz pomogła! Spacer był naprawdę przyjemny! Ten piękny las z mnóstwem ścieżek spacerowych pozwolił nam pokonać trasę liczącą 8 km co przełożyło się na 10 tysięcy kroków podczas naszej wycieczki. Jednak energii nie zabrakło, by jeszcze rozegrać mecz piłki siatkowej, turniej w zbijaka oraz bawić się wspólnie podczas zabaw i gier integracyjnych. Na koniec wyjęliśmy z plecaków nasze ulubione przysmaki (nie zabrakło owoców i warzyw) i wspólnie zajadaliśmy przy jednym stole! Dobre humory oraz świeże powietrze sprawiły, że wszyscy doskonale spędziliśmy czas na sportowo!

Zapraszamy do obejrzenia foto-wideo w linku:

Rodzinny, Klasowy Dzień Sportu

Ewelina Kucharska