• Aktywność Młodego Warszawiaka w klasie 3c i 3d

• 14.12.2022 18:29
      • Nasza szkoła  jest wśród 100 szkół, które realizują projekt pt. „Aktywność Młodego Warszawiaka”.

•  W klasie 3c i 3d są wdrażane nawyki zdrowego stylu życia przez regularne podejmowanie aktywności fizycznej i promocję zdrowych zachowań żywieniowych.

Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie aktywizacji ruchowej i prozdrowotnego stylu życia. Działania koncentrują się na wdrożeniu atrakcyjnych dla dzieci form ruchu, zwiększeniu świadomości znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i jakości życia człowieka, zasad prawidłowego żywienia oraz integracji rodziny i środowiska szkolnego wokół tworzenia przyjaznych warunków do podejmowania wszelkich form aktywności fizycznej i promocji zdrowego stylu życia.

W ramach zadań projektu nauczyciele akademiccy oraz studenci AWF Warszawa prowadzają szereg spotkań studyjnych w szkole, warsztatów online oraz zajęć plenerowych.

Justyna Kosińska

Dorota Stańczak