• Nasi uczniowie na V Ogólnopolskim Turnieju Finałowym „Edukacja przez szachy w szkole”

• 19.06.2018 10:32
        • 8 czerwca odbył się na Warszawskim Torwarze V Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Zgromadził on na starcie 799 uczniów z klas I-III z całej Polski. Podzieleni oni byli na 9 grup turniejowych, osobno chłopcy i dziewczynki na poziomie klas I-III (do rocznika 2008).

• W tym roku trzon naszej drużyny SP 314 stanowili uczniowie z klas trzecich. Mieliśmy reprezentantów w 3 grupach turniejowych:

Grupa E- dziewczynki z klas III:
          Aniela B.
          Aleksandra M.

Grupa F1 - chłopcy z klasy III – nazwiska A-M:
          Mateusz Ch.
          Jeremi G.
          Łukasz G.
          Krystian G.

Grupa F2 - chłopcy z klasy III – nazwiska N-Ż:
          Tomasz R.
          Paweł P.
          Bartosz R.
          Oliwier Ż.

Indywidualnie dzieci wypadły całkiem dobrze, choć nie udało się tym razem zdobyć medalu. Po I-szej rundzie cała nasza reprezentacja  miała same wygrane partie, a w kolejnej rundzie, szło nam równie dobrze - siedem wygranych z dziesięciu.  Kiedy wydawało się, że nikt nas nie dogoni, to runda III-cia okazała się prawdziwą katastrofą.  Kolejne partie były znakomite, lecz nie zdołaliśmy już odrobić start. Trudno, taki jest sport i ponoć „szczęście sprzyja lepszym”. W tym roku ciut lepsi okazali się inni – tak bywa – odegramy się w przyszłym roku.

W klasyfikacji ogólnopolskiej - zajęliśmy 17 miejsce na 105 szkół.

W klasyfikacji szkół warszawskich „Wars i Sawa grają w szachy” – uplasowaliśmy się na 6 miejscu z 40 szkół.

Serdecznie dziękujemy naszym zawodnikom i gratulujemy wspaniałej walki!

Marlana Grzymkowska