• Światowy Dzień Poezji

• 27.03.2024 15:42
      • Wraz z nadejściem wiosny 21 marca obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Nasza społeczność szkolna przez dwa dni twórczo i aktywnie celebrowała to święto.
      • Tworzyliśmy poezję z odzysku, poetycki bigos, kolaże i wiersze inspirowane największymi twórcami. Powstał punkt wymiany poezji oraz wystawa plakatów z ulubionymi poetami i poetkami oraz ich twórczością. Nasi uczniowie inspirowali swoich kolegów i koleżanki rapowaną poezją, a w bibliotece podczas długich przerw starsi uczniowie czytali młodszym czytelnikom utwory poetyckie. Zrobiliśmy również sesję fotograficzną pt. „Z poezją nam do twarzy”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Wiersze na wynos”. Każdy mógł przyjść do szkolnej biblioteki i “poczęstować się” kopertą, która zawierała tekst wiersza J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, K.K. Baczyńskiego czy W. Szymborskiej oraz inspirujące zadanie. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie.

Zespół polonistyczny i biblioteczny