• Ogólnopolski projekt MISTRZYNI SZYMBORSKA

• 14.05.2023 19:36
      • Senat RP ustanowił rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie MISTRZYNI SZYMBORSKA.
      • Podjęliśmy już wiele inicjatyw upamiętniających osiągnięcia wybitnej noblistki, m.in. na lekcjach języka polskiego powstały wyklejanki oraz lepieje - krótkie, żartobliwe wierszyki o strukturze dwuwiersza. Za twórcę lepieja jako gatunku literackiego uznaje się właśnie Wisławę Szymborską, a za twórcę nazwy gatunku - jej wieloletniego sekretarza Michała Rusinka. Uczniowie klas młodszych na plastyce rysowali portrety noblistki oraz projektowali okładki do zbioru jej wierszy. Powstał kącik z ciekawostkami, z których między innymi można dowiedzieć się, co Wisława Szymborska miała wspólnego z Andrzejem Gołotą, skrzydełkami z KFC oraz czarownicami. Odbył się również konkurs fotograficzny JA - SZYMBORSKA, gdzie nasi uczniowie wcielali się w poetkę.

Link do galerii