• Obchody Święta Niepodległości klas 4 - 8

• 25.11.2022 10:18
      • W ramach tegorocznego Święta Niepodległości zespół historyczno-artystyczny oraz polonistyczny przygotował działania, które miały na celu aktywne uczestnictwo naszych uczniów w obchodzeniu tego Święta.

• Na godzinie wychowawczej klasy oglądały film dotyczący Święta Niepodległości z udziałem uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Podczas zajęć odbyły się dyskusje na temat czym dla uczniów jest niepodległość oraz jak można dziś być patriotą. Podczas pracy w grupach uczniowie poznawali bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dla każdego z poziomów zespoły przygotowały następujące zadania:

Klasy 4 -  stworzyły żywą flagę, która została uwieczniona na zdjęciu z drona. ( K. Bis, P. Maziarz, 7 listopada)
        Klasy 5 - wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej ( M. Kamińska-Serwera, P. Maziarz, 16 listopada)
        Klasy 6 -  przygotowały prace plastyczne. Hasłem przewodnim  prac była miłość do ojczyzny. Uczniowie rysowali własne skojarzenia z tym tematem. ( A. Pojedyńska, A. Angowska, 3-10 listopada )

Link do galerii

Klasy 7 - sprawdziły się w dyktandzie o tematyce patriotycznej (E. Kieszkowska, 10 listopada )

Klasy 8 wzięły udział w quizie historycznym ( J. Pożarowszczyk  7 -14 listopada )
        10 listopada w  naszej szkole odbył się również dzień mody patriotycznej. Na przerwach ze szkolnego radiowęzła można było usłyszeć piosenki o charakterze patriotycznym.

Zapraszamy do obejrzenie filmu oraz zdjęć z szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

Film z udziałem uczniów i dzieci

Występ chóru i zespołu instrumentalnego

Konkurs piosenki patriotycznej kl. 5

K.Bis