• 27.02.2022 21:21
      • 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
        Z tej okazji podjęliśmy wiele działań, aby należycie celebrować ten dzień.

• Uczniowie za pomocą literoobrazów stworzyli bazę najpiękniejszych według nich polskich słów oraz zilustrowali najciekawsze polskie przysłowia i frazeologizmy, opracowaliśmy hasła do obrazkowego słownika ortograficznego. Uczniowie starszych klas na warsztat wzięli poprawność językową – między innymi stworzyli memy, które pozwolą im zapamiętać pisownię wyrazów, będących przyczyną najczęstszych błędów językowych; podjęli zmagania z homonimami, synonimami oraz antonimami. Prace uświetniły szkolny korytarz.

Podczas długiej przerwy łamaliśmy języki z łamańcami językowymi, rozwiązywaliśmy językowe łamigłówki oraz ratowaliśmy archaizmy od zapomnienia. Odważni wzięli udział w teście, dzięki któremu wyłoniliśmy MISTRZA POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ.

Link do galerii

Marta Pyśk