• - 9 obrazów dla dziewięciolatka -

• 18.06.2023 11:19
      • Klasa 3c i 3d uczestniczy w projekcie „9 obrazów dla dziewięciolatka”,  który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• W ramach projektu nasi uczniowie zapoznają się z najbardziej popularnymi tematami malarskimi, poznają ich uniwersalność, ale także różnorodność przedstawień tego samego tematu w różnych okresach i u różnych twórców.  W czasie warsztatów  jest promowane malarstwo polskie, które znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. W drugiej części każdego spotkania uczniowie  tworzą własne prace. Po każdym spotkaniu klasa otrzymuje na własność reprodukcje omawianych na zajęciach obrazów, które na stałe zawisną na ścianach w sali lekcyjnej.

Justyna Kosińska

Dorota Stańczak