• Dzień Praw Dziecka

• 20.11.2022 21:44
      • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa - upamiętnia uchwaloną przez Organizację Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. „Konwencję o prawach dziecka”.
      • W tym roku ten wyjątkowy dzień będzie upływał  pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. W klasie 1 a rozmawialiśmy o tych ważnych sprawach 18 listopada 2022 r. , temat przybliżyła dzieciom mama jednego z uczniów, pani Joanna - radca prawny.  W todze, z powagą, ale i serdecznym uśmiechem opowiadała o tym, że prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci - niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności czy poziomu zamożności.  Zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce praw dziecka okazały się świetną okazją do pierwszego kontaktu z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, którą otrzymali na pamiątkę spotkania  najmłodsi uczniowie. Wszyscy jesteśmy częścią drużyny Praw Dziecka!

Alicja Korczyńska