• Wioślarska Liga Mistrzów

• 18.11.2023 17:43
          • W piątek 17 listopada br. drużyna SP 314 składająca się z dwóch dziewcząt: Oliwii Bąk i Julii Guły oraz dwóch chłopców: Kamila Buczyńskiego i Pawła Pierzchały, zmagała się w ramach Wioślarskiej Ligi Mistrzów ze szkołami z całej Warszawy na ergometrach wioślarskich.
          • Każda sztafeta stanęła przed wyzwaniem pokonania jak największego dystansu podczas 8 - minutowego wyścigu. Warto podkreślić, że w trakcie rywalizacji zawodnicy co minutę zmieniali się, wiosłując przez cały dystans.
            Każdy z zawodników miał okazję wiosłować dwukrotnie, a celem było osiągnięcie jak największej odległości.
            Dodatkowo uczniowie mieli okazję spotkać multimedalistkę olimpijską w wioślarstwie, mistrzynię Świata i Europy - Agnieszkę Kobus - Zawojską oraz zobaczyć zdobyte przez nią medale olimpijskie.

Wioślarska Liga Mistrzów poprzez format sztafetowy była ukierunkowana na umiejętność budowania drużyny, pracy zespołowej, wspólnego dążenia do celu, bo w wyścigach sztafetowych nie są najważniejsze jednostki, lecz cała drużyna.
            Ze znaczną przewagą zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej - 8438 m wygrywając ergometr wioślarski Concept2. Na drugie miejsce dopłynęła Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kiliańskiego - 8296 m, a na trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów - 8221m.

Wielki wyścig czwórek na ergometrach wioślarskich zakończył się w duchu walki fair-play przy głośnym dopingu kibiców oraz zaciętej walce do samego końca. To było bardzo trudne wyzwanie, ale uczniowie klasy 6a dali z siebie wszystko!
            Gratuluję tym, którzy brali udział w zawodach!

Link do galerii

Ewelina Kucharska