• Speedcubing - pasja sportowa ucznia kl. 7d

• 18.10.2023 14:11
          • Adam Romanowski, uczeń klasy 7d, który podczas lekcji wychowania fizycznego będąc w niedyspozycji do aktywnego uczestnictwa w lekcji poprosił mnie o układanie kostki Rubika…

Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, którego Adam udzielił, aby podzielić się z nami swoją sportową pasją i tym samym zachęcić innych do spróbowania układania różnych kostek na czas.

•

- Adamie, opowiesz nam o swojej sportowej pasji? Wiem, że interesujesz się Speedcubingiem..
            - Tak, to prawda. Bardzo chętnie!

- Na czym polega speedcubing?
            - Jak sama nazwa wskazuje, polega na układaniu kostek sportowych na czas. Kto szybszy, ten lepszy!

- Czy speedcubing to sport?
            - To oficjalnie dyscyplina sportowa z zawodami rangi światowej włącznie!

- Kiedy rozpocząłeś przygodę ze sportem?
            - Przygodę z kostkami zacząłem niedawno, bo na początku 2023 roku czyli niecały rok. To moje ulubione zajęcie w czasie wolnym. Sprawia mi wiele radości i daje mnóstwo satysfakcji!

- Jaki jest Twój największy sukces sportowy?
            - Udział w Mistrzostwach Polski 2023’ w speedcubingu. Już sam start w zawodach był dla mnie dużym osiągnięciem, ponieważ bardzo trudno było się zakwalifikować. Mnie się udało!

- Gratulacje! Jakie kostki zazwyczaj układasz?
            - Kostka 3x3 jest moją ulubioną kostką, ale układam również kostki o innej liczbie pól np. 5x5. Jako ciekawostkę dodam, że układam też jedną ręką lub z zamkniętymi oczami. Wymaga to ode mnie nauki dużej ilości algorytmów i sprawnego poruszania palcami.

- Jaka jest najtrudniejsza kostka?
            - Zmiennokształtna, należy przez to do najtrudniejszych układanek. Nawet niektóre modyfikacje są w praktyce bardzo czasochłonne i trudne do ułożenia.

- Adamie, dziękuję bardzo za rozmowę. Życzę sportowych sukcesów!
            - Dziękuję również, a przede wszystkim, że mogłem na Pani lekcji układać kostkę przygotowując się tym samym do zawodów Mistrzostw Polski!

Nauczyciel WF Ewelina Kucharska
            Uczeń kl. 7d, Adam Romanowski