• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 08.10.2023 12:31
          • To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Nasza 314-stka stała się częścią tej międzynarodowej inicjatywy.
          • Badania wskazują, że w Polsce jedynie co czwarte dziecko w wieku 11 lat spełnia zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówiące o minimalnej dziennej dawce aktywności fizycznej zalecanej dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dzieci.
            Czy jest to dobry wynik? Nie! Dlatego 314-stka wychodzi naprzeciw potrzebom rozwojowym naszym uczniom.

Piątek 29 września był Europejskim Dniem Sportu Szkolnego. Inspirowanie uczniów do #BeActive może pomóc w odwróceniu tych niepokojących trendów, a EDSS może być pierwszym krokiem do aktywnych zmian. W ramach tych obchodów zorganizowaliśmy w wielu klasach sportowe chwile, które były połączone z edukacją, jak ważny jest ruch dla ciała i głowy. Był to dzień poświęcony wspólnej zabawie, promowaniu aktywności i zdrowia dla wszystkich. Jako szkoła skorzystaliśmy z przygotowanych materiałów przez Akademie Krokieta i Lamy: filmów, ruchowej karty pracy, GoNoodle, własnych materiałów i pomysłów sportowych. Bardzo dziękuję za pomoc i aktywne włączenie się do akcji nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej w szczególności: p. J.Kosińskiej, p. S.Piekarskiej, p. J.Cichockiej, A.Korczyńskiej, p. D.Celej, p. W.Waleckiej, p. G.Duha.

Link dla osób, które nie mają konta na Facebooku - kliknij

Filmik do obejrzenia na szkolnym Facebooku - kliknij

Ewelina Kucharska