• UWAŻNOŚĆ W RUCHU

• 30.05.2021 20:53
          • W tym roku szkolnym klasa 2b bierze udział w innowacji pedagogicznej, która ma na celu szerzenie idei zdrowego stylu życia z wykorzystaniem jogi i elementów mindfulness.
          • Zajęcia zachęca i motywują uczniów do dbania o własny rozwój, sprawność fizyczną oraz rozwija samoświadomość własnego ciała, oddechu, emocji. Dzięki nim uczniowie uważniej obserwują siebie i świat, tak by móc znaleźć w życiu codziennym mnóstwo radości, z czasem na aktywność oraz relaksację.

Na zajęciach wf uczniowie ćwiczą asany oraz techniki oddechowe, w ten sposób uczą się panować nad własnym ciałem i umysłem. Zadanie to wcale nie jest łatwe, ale dzieci są pełne chęci i radości. Za nimi pierwsze próby w pozycjach: góry, drzewa, psa z głową w dole, czy krokodyla. I chociaż nazwy mogą wydawać się zabawne, to wykonanie samej asany dla niejednego dorosłego byłoby problemem.  Skupienie na oddechu i odczuciach płynących z własnego ciała jest zadaniem nie mniej trudnym. Dzieci jednak dobrze się bawią. Zajęcia zawsze kończy przyjemna relaksacja z dzwonkami tybetańskimi, wyciszającą muzyką lub bajką z morałem.    Miejmy nadzieję, że niebawem będą widoczne efekty takiej pracy.

Link do galerii

Sylwia Piekarska