• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 01.10.2022 18:56
          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! W tym nasz 314 –stka!

• Dnia 30 września nasza placówka świętowała EDSS. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole w klasach p.Eweliny Kucharskiej i p.Justyny Kosińskiej obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamyz czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach - ich kulturze, języku i geografii. Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale! Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

Videorelacja

Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększamy świadomość i gotowość społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności. Pokazujemy, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu... Promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki. Jednoczymy i budujemy społeczność uczniowską. Stajemy się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu. I to się opłaca! To jest fajne...

Ewelina Kucharska