• Europejski Tydzień Sportu - Aktywna Przerwa

• 01.10.2022 18:41
          • W ubiegłym tygodniu [23-30.09.2022r.] nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

• Dnia 30 września br. w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive, pani Ewelina Kucharska zorganizowała aktywną przerwę dla uczniów, która miała na celu zachęcić społeczność szkolną do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok szkolny! Przerwa to integralna część funkcjonowania szkoły, dlatego też pomysł na aktywne spędzanie jej to doskonały sposób, aby lepiej się czuć, a co za tym idzie uzyskać korzyści zdrowotne świetnie się bawiąc. Dodatkowo poprzez takie akcje wdrażamy działania zapobiegające uczniowskiej nudzie, agresji słownej, poprawiających bezpieczeństwo w szkole. Europejski Tydzień Sportu jak i aktywność fizyczna jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Pamiętajcie o zasadzie #BeActive! Według badania GUS aktywnościami fizycznymi, które najchętniej Polacy podejmowali w ubiegłym roku są: jazda na rowerze, pływnie oraz zajęcia ogólnorozwojowe poprawiające kondycję fizyczną, m.in. spacery rekreacyjne, skakanie na skakance.

W linku znajduję się wideorelacja:

Videorelacja