• ,,Akademia pana Kleksa” w interpretacji kl. 4a

• 28.11.2023 18:22
      • Klasa 4a odgrywała wybrane sceny z ,,Akademii pana Kleksa’’ Jana Brzechwy. Każda z grup prezentowała, wylosowane wcześniej, fragmenty lektury. Uczniowie Akademii: odkryli tajemnice szpaka Mateusza, gotowali z panem Kleksem smaczne potrawy, pokazywali mu swoje sny na lusterkach, uczyli się kleksografii, poznali nowych uczniów przyprowadzonych przez golarza Filipa.
      • Czwartoklasiści zaangażowali się w przygotowania - sami pisali scenariusze, wyszukiwali w swoich domach stroje i rekwizyty. Zadbali o kolorowe ubrania, peruki, brody i piegi. Dziewczęta własnoręcznie wykonały piekarnik, lodówkę, przygotowały pyszne desery. Wspólne gotowanie rozpoczęły od tańca.

Dzięki lekcji kleksografii dowiedzieliśmy się, jak powstaje atrament i kiedy wynaleziono papier.
        Uczennice wzbogaciły swój występ piosenką „Kaczka Dziwaczka” i wspólnym tańcem.

Chłopcy ciekawie zaprezentowali scenę przyprowadzenia Anatola i Alojzego do Akademii-deszczowy wieczór, parasole i tajemniczy golarz Filip. Pan Kleks powiększał się i zmniejszał dzięki niezwykłej pompce.

Odczytywanie snów uczniów z lusterek, w obecności szpaka Mateusza, wzbudziło duże zainteresowanie całej klasy.
        Pan Kleks decydował, z których zrobi kolorowe pastylki, a które należy wyrzucić.

Niezwykła jest historia królewicza Mateusza zamienionego w szpaka. Uczniowie kl. 4a starali się uleczyć rannego chłopca. Przez chwilę zamienili się także w stado wilków.

Agnieszka Rowińska