• KOŁO INFORMATYCZNE DLA KLAS 3 W R.SZK. 20219/2020

• 28.02.2020 22:14
      • Od września 2019 r. uczniowie klas 3 biorą udział w dodatkowych zajęciach informatycznych, których celem jest rozwój analitycznego i kreatywnego myślenia, poznanie środowiska Scratch, tworzenie prostych programów, animacji i gier w programie Scratch Junior.

• Zajęcia są uzupełnieniem i poszerzeniem wiadomości z zakresu informatyki  i technologii informacyjnej w znacznym stopniu uwzględniającym oczekiwania uczniów. W ramach zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w języku Scratch. Program pozwala w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki, muzykę. Zaletą programu jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i uruchamiając go.  Uczniowie mieli okazję tworzyć własne projekty w programie Schratch Junior.  Uczyli się również programowania w popularnym Minecrafcie. Świetną zabawą okazały się również praca z ozobotami – malutkimi robocikami, którym programuje się ruch za pomocą kolorowych kodów. Brawo dla mistrzów programowania!

Sylwia Piekarska