• Spotkanie z psychologiem więziennym w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

• 06.02.2017 20:15
      • Spotkanie z psychologiem więziennym w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5
      • W wyniku współpracy biblioteki szkolnej, koła czytelniczego „Zaczytani” oraz Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr IV 16.01.2017 r. zorganizowano spotkanie uczniów z psychologiem więziennym. Pretekstem do zaproszenia tak nietypowego gościa była książka „Ruby po drugiej stronie” Nory Releigh Baskin, która podejmuje trudny temat; mama głównej bohaterki przebywa w zakładzie karnym. Członkowie koła czytelniczego i bibliotecznego: Jaś Chojecki, Lena Kobus, Julia Chromnik, Ola Pietrzak i Ania Dylewska dzielili się wrażeniami z przeczytanej lektury i zachęcali rówieśników do sięgnięcia po tę książkę. W spotkaniu wzięli także udział uczniowie klasy Va, którzy zadawali psychologowi więziennemu mnóstwo pytań dotyczących realiów życia więziennego.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zaowocowało wieloma celnymi uwagami na temat problemów społecznych, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież.

Poniżej zamieszczam link do recenzji książki „Ruby po drugiej stronie” autorstwa uczniów klasy VIa:

Karolina Bralewska