• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• 10.12.2023 19:45
          • W klasie 1c zostały przeprowadzone zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W tym dniu dzieci ubrały się na zielono, ponieważ kolor ten symbolizuje życzliwość.
          • Najmłodsi dowiedzieli się, czym jest TOLERANCJA, stworzyli „kodeks” właściwego postępowania, a także wysłuchali książki poruszającej wskazaną tematykę.
            Na zajęciach pojawili się goście specjalni. Temat ważny, a zatem i goście wyjątkowi. Książkę „Smeśki i Ćmony” odczytali z podziałem na role Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka, Pan Jan Mackiewicz oraz Pani Dyrektor Iwona Turowska.
            Dzieci dowiedziały się, że nie należy postrzegać świata tylko na dwa sposoby: czerwony i niebieski, swój albo obcy.
            Okazuje się, że życie może mieć o wiele więcej fascynujących odcieni, jeśli tylko będziemy umieli otworzyć się na „inność”, która nie zagraża, ale wzbogaca. Pamiętajmy: „Każdy inny - wszyscy równi!”.

Zespół wspierający