• KOMPETENCJE NA START - PRZYRODNICZE LABORATORIUM - PROGRAM UNIJNY w SP314

• 21.06.2021 14:08
        • Zajęcia przekazywały  wiadomości z nauk przyrodniczych, prowadzone były metodą eksperymentu, kształtujące kompetencje matematyczno-przyrodnicze, umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego i świadomość wpływu działań człowieka na otaczające go środowisko.

• Na zajęciach uczniowie mogli poszerzać swoją wiedzę przyrodniczo-ekologiczną oraz zwiększyć świadomość zależności pomiędzy człowiekiem a przyrodą .

Uczniowie samodzielnie wykonywali różne zadania i projekty, poznając zasady działania otaczającego ich świata.

Zajęcia miały  na celu kształtować kompetencje kluczowe:

- matematyczno-przyrodnicze,

- umiejętność pracy zespołowej,

- kreatywność,

- umiejętność rozwiązywania problemów,

- umiejętność uczenia się,

- umiejętność krytycznego myślenia.

Zajęcia mimo trudnego roku pandemii, odbywały się stacjonarnie,a potem już  online.  W połączeniu z TIK i zaangażowaniem uczniów sprawiły wiele radości,a  co najważniejsze poszerzyły ich kompetencje, myślenie o świecie  przyrodniczym  w ujęciu globalnym

.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za aktywny udział i zaangażowanie!

Agnieszka Ronduda

A oto opinie uczestników:

Zajęcia te dały mi dodatkową wiedzę z biologii i zachęciły mnie do robienia nietypowych zdolności naszego móżgu jak np. ćwiczenie pisania lewą ręką. Bardzo podobały mi się zajęcia i polecam.
          Staś
          Zajęcia poszerzyły moje wiadomości i zaciekawiły.
          Zajęcia bardzo przystępne i dużo się działo.
          Polecam  Julianna
          Najbardziej na dodatkowych zajęciach z Biologii podobało mi się to ,że były tam tematy , które nie były poruszane na lekcjach i w dodatku były bardzo ciekawe.
          Pozdrawiam Olga Kowalewska
          Zajęcia były organizowane w bardzo miły i przyjemny sposób. Wyniosłem z nich naprawdę wiele. Spotkania nie polegały tylko na monotonnym zapisywaniu notatek. Bardzo podobały mi się zadania interaktywne i wspólne przygotowywanie do Świetlika.
          Pozdrawiam,
          Jeremi Gmaj, kl.6b
          Dzięki dodatkowym zajęciom dowiedziałam się mnóstwo ciekawych rzeczy o przyrodzie. Poznałam nowe osoby, które tak jak mnie pasjonuje biologia i spędziłam miło czas:).
          Michalina Skonieczna