• Andrzejkowy zawrót głowy w bibliotece!

• 06.12.2023 21:40
          • 30 listopada nasza szkolna biblioteka zmieniła się na kilka godzin w prawdziwą JASKINIĘ WRÓŻB, a uczennice z Koła Miłośników Książki i Biblioteki w prawdziwe czarownice!
          • Jak mówi staropolski obyczaj, w andrzejki można sobie wywróżyć przyszłość. Jest to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji, a jednocześnie są źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Spotkania takie służą przekazywaniu wartości takich jak miłość, szacunek, życzliwość.

Z pomocą naszych uroczych czarownic uczniowie naszej szkoły mogli się tego dnia dowiedzieć, jak będzie mieć na imię przyszły wybranek lub wybranka, jaki los czeka ich w najbliższej przyszłości i jaki zawód jest im pisany w dorosłym życiu. Niektórzy celnym rzutem monetą zapewnili sobie spełnienie życzenia. Dużo śmiechu było przy zabawie „Wyścigi butów”.

Kiedy czas wróżenia i zabawy dobiegł końca, każdy uczestnik dotknął czarodziejskiej kuli i wyszeptał swoje najskrytsze marzenie, a zaklęcie:

„NIECH SIĘ STANIE, NIECH SIĘ ZDARZY

TO O CZYM KAŻDY MARZY” na pewno pomoże w jego spełnieniu.

Andrzejki zorganizowane w szkolnej bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.

Nauczycielki bibliotekarki