• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

• 17.11.2023 22:23
          • „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, gdzie kwitnie kreatywność i wyobraźnia” to tegoroczne hasło październikowych obchodów święta bibliotek. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.
          • W naszej szkole odbyło się wiele działań promujących czytelnictwo i bibliotekę w ramach tego święta. Przyjęto uczniów klas pierwszych w poczet naszych czytelników, braliśmy udział w pobijania rekordu w czytaniu na przerwie. Odbyły się konkursy: na zakładkę do książki dla kl. 1-3, konkurs plastyczny „ Plakat promujący czytanie” lub plakat ilustrujący hasło „ Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia” mający na celu promocję działalności biblioteki. Czytelnicy mieli okazję spróbować swoich sił w grze pt. „ Tajemnica skrzyni”. Można było się zmierzyć z krzyżówką ABC wiedzy o książce i bibliotece. Zainicjowaliśmy akcję „ zostaw po sobie książkę”- zbiórka książek używanych wśród uczniów i całej społeczności szkolnej, rozpoczęto akcje Bookcrossingową. Podczas długich przerw w każdy wtorek graliśmy w planszówki. Przy wypożyczaniu w październiku uczniowie częstowani byli cukierkami, otrzymywali zakładki, książeczki. Biblioteka przygotowała wystawę książek , w których były opisy i przepisy na pyszne potrawy, a także przepisy na smakołyki pochodzące z kart książek. Dodatkowo była też wystawka książek polecanych przez naszych uczniów pt. „Warto przeczytać”.

Link do galerii