• Przerwa na czytanie

• 03.11.2023 17:22
          • 27 października 2023roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie-bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

• Tego dnia czytało orientacyjnie około 275 osób.

Uczniowie czytali książki, które w tym dniu przynieśli ze swojej domowej biblioteczki lub wypożyczyli z biblioteki najmłodszym uczniom (nie umiejącym samodzielnie czytać kl. O). Głośno czytali wychowawcy, starsi uczniowie. Czytano więc w klasach, na korytarzu, czytano też oczywiście w bibliotece. Podczas akcji czytano bajki i opowiadania dla najmłodszych, komiksy, lektury szkolne, powieści młodzieżowe, fantastykę i książki hobbystyczne. Zarówno przed akcją bicia rekordu jak i w trakcie oraz w kolejnych dniach można było zauważyć wzmożony ruch w bibliotece.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.

Wszystkim uczestnikom, wychowawcom, nauczycielom i zaangażowanym w organizację akcji składamy serdeczne podziękowania.

To było piękne, radosne i kolorowe święto książki i czytelnictwa w naszej szkole.

Link do galerii

Nauczycielki bibliotekarki