• 6 - 29 maja - Rowerowy Maj 2024

          • Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych. 

            Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).
            Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów, natomiast przedszkolaki 300 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część - gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z 4 kółek.
            W zamian za aktywną podróż uczestnicy kl. 0 - 3 otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Uczestnicy klas 4-8 otrzymają jedną od wolontariuszy, którą należy wkleić do dzienniczka. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do szkoły i powrót do domu.


            Najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani - otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.
            Rowerowy
             Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry fair play. Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej. 

            Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania.
            Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny 
            jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy - najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.

            Informator dla rodzica aktywnego dziecka można przeczytać pod adresem: kliknij

            Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym dla Rodziców i Opiekunów, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: kliknij na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.

        • 9 obrazów dla 9-latka
          • 9 obrazów dla 9-latka

          • Tematem kolejnego spotkania był PEJZAŻ – obserwujemy świat wokół nas.
            Uczniowie klas 3 zapoznali się z tematem pejzażu w sztuce, weduta – pejzaż miejski, etapami powstawania kompozycji pejzażowej, przestrzeni, kolorów i kształtów w dziele malarskim.
        • SPRZĄTANIE ŚWIATA
          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • 20 kwietnia nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w kolejnej akcji, której celem było posprzątanie terenów naszej dzielnicy w ramach akcji Sprzątanie Świata.
        • WARSZTATY MUZYCZNE
          • WARSZTATY MUZYCZNE

          • Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w kolejnym spotkaniu muzycznym. Pan Krzysztof przybliżył najmłodszym uczniom naszej szkoły, jak grać na bum bum rurkach, dzwonkach i bębnach. 
        • Agata Fedoryszak-Kuśka  -  kwiecień 2024
          • Agata Fedoryszak-Kuśka - kwiecień 2024

          • Szkolna Galeria Autorska zaprasza na wystawę prac uczennicy klasy szóstej - Agaty Fedoryszak-Kuśka. Tematem obrazów jest fascynacja końmi, która zrodziła się około trzech lat temu.
        • AKCJA ŻONKILE
          • AKCJA ŻONKILE

          • 19 kwietnia nasza szkoła weźmie udział w dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
          • Bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie poradnictwa edukacyjno-zawodowego

          • Poradnia
            Psychologiczno-Pedagogiczna nr 21

            ul. Marywilska 44 / gabinet 5/
            ul. Ostródzka 144 / gabinet 4 i gabinet 11/

             

            ZAPRASZA

            na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie poradnictwa edukacyjno-zawodowego w formie:

            · rozmowy doradczej;

            · określenia predyspozycji zawodowych (ankiety, testy);

            · planowania kariery szkolno-zawodowej;

            · opracowywania indywidualnego planu działania w zakresie dalszej edukacji i wyboru zawodu;

            · oferty szkół średnich i wyższych.

             

            Dyżury 3 doradców zawodowych :

            Poniedziałek - 14.00 - 19.00 - ul. Marywilska 44

            Wtorek - 15.00 - 19.00 - ul. Ostródzka 144

            Wtorek - 15.00 - 19.00 - ul. Marywilska 44

            Środa - 13.00 - 18.00 - ul. Marywilska 44

            Środa - 13.00 - 19.00 - ul. Ostródzka 144

            Czwartek - 09.00 - 14.00 - ul. Marywilska 44

            Piątek - 12.00 - 18.00 - ul. Marywilska 44

            Sobota - 08.00 - 13.00 - ul. Marywilska 44

             

            Zapisy przez sekretariat / 22/ 814 10 61 do 62

          • Konkurs plastyczno-techniczny "Niepełnosprawni sportowcy"

          • Zespół wspomagający zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Niepełnosprawni sportowcy".

            Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej o tematyce: „Niepełnosprawni sporotwcy”. Czekamy na ciekawe wzory, kolory i techniki wykonania pracy 🙂