• APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.

• Wycieczka do Łodzi - kl. 4a i kl. 6c

• 9 maja 2024 r. kl. 4a i 6c wybrały się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Już sama jazda autokarem sprawiła wiele radości. W ramach przewidzianych atrakcji podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta w ZOO i Orientarium, a następnie udaliśmy się do Planetarium EC1 na seans pt. „Niezbadane Światy”.

• Baśniowy wieczór teatralny w klasie 4e

• Dnia 9 maja uczniowie klasy 4e zaprosili nauczycieli i swoich rodziców na prezentację projektu pt. "Baśniowy wieczór teatralny".

Aktorzy samodzielnie napisali scenariusze, zadbali o kostiumy, scenografię, światło, oprawę muzyczną. Wszystko to wymagało współpracy w zespole!

• Projekt TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC

• Klasa 4c podsumowała projekt TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC, nagrywając dziennikarskie śledztwo w sprawie istnienia złotej rybki oraz sztukę teatralną humorystycznej wersji baśni o Kopciuszku.

• Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę

• W środowe przedpołudnie odbył się długo oczekiwany finał projektu edukacyjnego "Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę". Uczniowie przez kwiecień i początek maja przygotowywali pomysły pod okiem swoich wychowawców i nauczycieli klas siódmych. Tematem przewodnim prac projektowych była nasza piękna Dzielnica Białołęka.
          • 6 - 29 maja - Rowerowy Maj 2024

• Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych.

Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).
            Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów, natomiast przedszkolaki 300 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część - gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z 4 kółek.
            W zamian za aktywną podróż uczestnicy kl. 0 - 3 otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Uczestnicy klas 4-8 otrzymają jedną od wolontariuszy, którą należy wkleić do dzienniczka. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do szkoły i powrót do domu.

Najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani - otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.
            Rowerowy
             Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry fair play. Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.

Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania.
            Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny
            jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy - najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.

Informator dla rodzica aktywnego dziecka można przeczytać pod adresem: kliknij

Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym dla Rodziców i Opiekunów, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: kliknij na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.