• Przerwa na czytanie

• 27 października 2023roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie-bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

• Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu

• W tym roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu miało zaszczyt uczestniczyć w tak wspaniałej akcji na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Tarchomińskim. To już dziewiąta edycja kwesty, która jest organizowana przez Stowarzyszenie Razem Dla Białołęki i Parafię św. Jakuba i Fundacją AVE.
        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

• Październik w naszej szkole upłynął w gorącej atmosferze wyborczej.
            Najpierw kandydaci do Samorządu Uczniowskiego prowadzili swoje kampanie prześcigając się w pomysłach na poprawę naszej szkolnej rzeczywistości.
            Później odbyły się wybory, gdzie niezastąpiona okazała się pomoc dziewcząt z klasy 7e, które sumiennie czuwały nad prawidłowym przebiegiem wyborów i chętnie liczyły głosy.

• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same wypożyczać i czytać książki.
        • 9 KWESTA na renowację nagrobków

• Już jutro nasi szkolni wolontariusze będą aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu zebranie pieniędzy, dzięki którym zostaną odnowione kolejne nagrobki. Dziekujemy Panu Burmistrzowi za dzisiejsze szkolenie.

• Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w unihokeju chłopców

• Drużyna chłopców w kat. „dzieci” w składzie: Yaroslav Zhurbii (kl.5e), Mateusz Kosakowski (kl.5e), Patryk Fliszkiewicz (kl.5d), Kami Buczyński (kl.6a), Paweł Pierzchała (kl.6a), Kacper Satała (kl.6a), Michał Fliszkiewicz (kl.6b), Jonasz Trawkowski (kl.6f) wzięła udział w rywalizacji sportowej podczas mistrzostw Dzielnicy Białołęka w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju. Zawody odbyły się 26 października br. w hali BOS przy SP 344.
        • WARSZAWSKIE DRZEWO ROKU

• 💚 Trwa głosowanie w plebiscycie Zarząd Zieleni Warszawy na Warszawskie Drzewo Roku, wśród nominowanych dąb (pomnik przyrody) rosnący przy ul. Kartograficznej 🌳
        • Lekcje z Panem Kleksem

• Kiedy na lekcjach języka polskiego zagości pan Kleks, nie może być nudno. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4b i 4c, którzy wzięli udział w kleksografii, lekcji przędzenia liter (a nawet wyrazów) oraz rozwiązywali szpakowe zagadki i łamigłówki.
        • Zbiórka do puszek

• Szkolni wolontariusze w tamtym tygodniu kwestowali na terenie szkoły w ramach akcji Pola Nadziei. Każdy mógł wrzucić swoją cegiełkę na rzecz hospicjum i osób w nich przebywających. Dziękujemy Wam drodzy darczyńcy za wsparcie. Wolontariuszom za zaangażowanie smiley
        • Akcja ZAPOMNIANE GROBY

• W sobotę, 21 października ponad 40 uczniów z klas 4-8 udało się na cmentarz przy ul. Mehoffera w ramach akcji wolontariatu: Zapomniane groby. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i posprzątali wiele grobów, za co serdecznie dziękujemy. Tradycyjnie, jak co roku, nie zapomnieliśmy o grobach żołnierzy. Zapaliliśmy znicze, za które serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom.
        • Pola Nadziei

• W roku szkolnym 2023/2024 Wolontariat SP 314 kolejny raz, dołączył do charytatywnej akcji – Pola Nadziei – organizowanej przez ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z Warszawy. W zamian za wsparcie udzielone hospicjum, otrzymaliśmy cebulki żonkili, które uczniowie  posadzili na terenie naszej szkoły.
        • Mali Sportowcy na start

• We wtorek 24 października br. uczniowie z klas drugich wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Inspiracja pt. Mali Sportowcy na start.