• Wydarzenia 2014/2015

• Pasowanie na czytelnika

Na zakończenie pierwszego semestru, do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych na uroczyste pasowanie na czytelnika.   Tego dnia uczniowie otrzymali karty biblioteczne, dzięki którym mogli samodzielnie wypożyczyć pierwszą książeczkę. W czasie pasowania każdy złożył uroczyste ślubowanie na największą księgę naszej biblioteki. Dzieci dowiedziały się jak należy szanowć książki i jak korzystać z naszej czytelni i biblioteki. Z zaciekawieniem oglądały biblioteczny księgozbiór i swietnie się bawiły w odgadywanie tytułów bajek dziecięcych. Na pamiątkę tego spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Mikołajki

W grudniu biblioteka przybrała odświętny wygląd, pojawiły się Mikołaje, choinka, lampeczki choinkowe. Gazetka ścienna prezentowała historię Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tego była wystawka książek, z których mozna było dowiedzieć się o tradycjach bozonarodzeniowych oraz przeczytać ciepłe opowiadania i wiersze świąteczne. Tradycyjnie 6 grudnia w bibliotece odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Każdy los wygrywał i sprawiał dzieciom dużo radości. Tego  też dnia dzieci otrzymywały od biblioteki drobne upominki.  Ogłoszone zostały dwa konkursy. Jeden - na najpiękniejszą ozdobę choinkową, które dekorowały naszą biblioteczną choinkę. Drugi konkurs - na najpiękniejsze życzenia  noworoczne.

Nowe książki od Rady Rodziców

W tym semestrze biblioteka otrzymała od Rady Rodziców 52 egz. podręczników do języka polskiego "Słowa na start" dla klas czwartych i piątych, które są wykorzystywane podczas lekcji języka polskiego i dzięki temu dzieci mają lżejsze plecaki. Rada Rodziców zakupiła również 30 egz. lektur szkolnych dla klas IV-VI, oraz 3 filmy DVD - adaptacje lektur.

Andrzejki i Katarzynki

W piątek 28 listopada biblioteka zamieniła się w salon wróżb i czarów. Dzieci z koła bibliotecznego przebrały się za czarownice, dobre wróżki i  próbowały swoim kolegom i koleżankom odczytać przyszłość zapisaną w gwiazdach.  Były zabawy z czarodziejską kulą, szpileczkami, kubeczkami, kostkami do gry, bucikami i wiele innych. Panował wesoły nastrój, każdy był zadowolony z otrzymanej przepowiedni. Gazetka ścienna przedstawiała historię tych zwyczajów i sposoby wróżenia dawniej i dziś. Tego samego można było dowiedzieć się z okolicznościowej gazetki - ulotki rozdawanej  uczniom by mogli ją zabrać do domu. Przygotowano rónież okolicznościową wystawkę książek prezentujących tradycje andrzejkowe.

Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia

Obchody Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia w naszej szkole poświęcone były wodzie i jej znaczeniu dla człowieka. Biblioteka włączyła się w w obchody ogłaszając konkurs literacki na wiersz lub opowiadanie  pt."Woda jako źródło życia", które mają ukazć znaczenie wody i konieczność jej ochrony. Prace biorące udział w konkursie wykazały dużą wiedzę dzieci na temat znaczenia wody na naszej planecie, a także ogromną wrażliwość na potrzeby ekologiczne.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku, jak co roku, nasza biblioteka obchodziła swoje święto. Z tej okazji uczniowie składali bibliotece życzenia w formie wierszyków, kolorowych laurek, prac plastycznych np. kwiatów z bibuły, pacynek i kukiełek  itp. Było wesoło, kolorowo i bardzo odświętnie (balony, ilustracje do opowiadań, cytaty o bibliotece, kwiaty z krepiny). Dzieci częstowane były cukierkami i zakładkami do książek.

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Biblioteka włączyła się w szkolne działania związane z Miesiącem Dobroci dla Zwierząt . Przygotowano dwie wystawy literatury - popularnonaukowej i beletrystycznej - poświęconej zwierzętom.   Z tej okazji odbyły się dwa konkursy: fotograficzny - "Moje zwierzątko", oraz plastyczny - "Zwierzątko - bohaterem opowiadania". Przyniesione przez uczniów prace prezentowane były na bibliotecznej tablicy i stanowiły dekorację biblioteki.

Warszawa jest OKej

Wrzesień w bibliotece poświęcony był naszemu miastu - Warszawie. Przygotowana została wystawka książek ze zbiorów naszej biblioteki ukazujących historię i teraźniejszość stolicy Polski. Z prezentowanych przewodników o Warszawie uczniowie mogli dowiedzieć się co warto zobaczyć i zaplanować ciekawe wycieczki po mieście. Oprócz tego przygotowana  została gazetka ścienna zachęcająca do poznawania Warszawy poprzez czytanie, oglądanie zdjęć i spacery po jej ulicach. Młodsi uczniowie mieli możliwość malowania kolorowanek związanych z warszawskimi legendami.