• Wiosennie Odkrywamy Talenty

• 22.03.2018 09:07
        • Co ważniejsze dla sukcesu, talent czy pracowitość? A co ważniejsze w rowerze, przednie czy tylne koło? George Bernard Shaw
        • Dzień Talentów zamiast Dnia Wagorowicza? TAK w naszej szkole!

Już po raz kolejny zgodnie z decyzją MEN w dniu 21 marca br. odbył się finał prezentacji talentów i zainteresowań uczniowskich, który poprzedzony był eliminacjami w dniu 16 marca br. Szkolny Dzień Talentów podkreśla znaczenie uczenia się z pasją i rozwijanie predyspozycji uczniów. Dzisiejsza uroczystość miała już wiosenny klimat, ale ważniejsze swoich bohaterów - uczestników, którzy błysnęli talentem i zapracowali na uznanie publiczności oraz Złoty Bilet ufundowany przez dyrektora szkoły. Uczniowie uzdolnienie artystycznie, wokaliści, instrumentaliści, tancerze zaprezentowali własne interpretacje znanych artystów zagranicznych. Nawet najbardziej wybredny meloman mógł być pod wrażeniem uczniowskiego wykonania utworów: energetycznego Mazura zagranego na keyboardzie czy połączenia utworu z grupy Led Zeppelin z własną kompozycją na gitarze elektrycznej. Miłośnicy tańca również znaleźli coś dla siebie, pokazy wokalne i taneczne dziewcząt obfitowały w różne style od hip hop aż po taniec współczesny, przy czym stroje jednego z duetów były zaprojektowane własnoręcznie. Co więcej, uczniowi, któremu publiczność przemieszała ustawienia na kostce Rubika, ułożył ją ponownie w dwadzieścia jeden sekund. Podziwiać można było również urodzonego aktora, który swój talent doskonali na kole teatralnym w szkole. Maksymilian skowronkowym głosem recytował Ptasie Radio Juliana Tuwima. Nie zabrakało również sportowego talentu, który miał niezwykłą oprawę muzyczną z filmu Piraci z Karaibów. Publiczność, zgromadzona w sali mogła podziwiać wyjątkowe widowisko, doskonale dopracowane – pokaz gimnastyki artystycznej z elementami tańca.

Wszystkim Uczniom Pozytywnie Zakręconym, czyli posiadającym niecodzienne uzdolnienia serdecznie gratulujemy i życzymy już dziś kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, życzymy całej społeczności szkolnej, wielu słonecznych promyków i radości z budzącej się do życia przyrody, bo przecież nic tak pozytywnie nie pobudza.... jak Wiosna!

Zespół SU: E. Kucharska, K. Rylska

Link do galerii zdjęć