• Tradycje szkoły

• 27.04.2017 00:04
        • Informacje nt imprez organizowanych w naszej szkole
        • Cykl imprez z okazji Dnia Ziemi, poświęconych środowisku naturalnemu - akademie, happeningi, wykłady, spotkania z ekologami, przyrodnikami, lekarzami, wystawy prac plastycznych, konkursy i inne.

Szkolna Gazetka, pierwotnie ekologiczna i ukazująca się z okazji Święta Ziemi, obecnie ukazuje się cyklicznie. Autorami artykułów są uczniowie i nauczyciele.

Dzielnicowy Konkurs "Bieg po Zieloną Gałązkę" po raz pierwszy odbył się wiosną 2005 roku. Biorą w nim udział uczniowie klas I - III ze wszystkich szkół podstawowych w Białołęce. Jego celem jest popularyzowanie treści i postaw proekologicznych w wieku wczesnoszkolnym oraz stworzenie im możliwości wykazania się posiadanymi umiejętnościami.

Festyn Rodzinny pod hasłem "Zdrowo, Zielono, Bezpiecznie", organizowany jest cyklicznie we wrześniu każdego roku.

Pierwsza klasa sportowa została utworzona w 2007. Od tego czasu 1 września, na poziomie klas IV, powstaje klasa sportowa specjalizująca się w piłce siatkowej.

30 listopada 2007 roku odbyła się w naszej szkole I edycja Spartakiady Zdrowia pod hasłem "Chcemy żyć zdrowo i bezpiecznie", która od tego czasu odbywa się cyklicznie każdego roku. W zawodach sportowych i konkursach wiedzy na temat zdrowego stylu życia biorą udział uczniowie klas IV - VI białołęckich szkół podstawowych.