• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• 22.10.2015 13:41
      • W dniach 5–9 października 2015 roku obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach obchodów w tych dniach w klasach I-III wychowawcy opowiadali uczniom o dysleksji oraz przedstawiali sławne osoby z dysleksją.
      • Uczniowie wysłuchali również baśni Andersena i wykonali do nich ilustracje. W świetlicy dzieci rysowały portrety znanych osób z dysleksją a na kole plastycznym klas starszych uczniowie projektowali wzory z klocków MOZAIKI. W klasach wychowania przedszkolnego dzieci wysłuchały bajki o przygodach kaczuszki Omi, a następnie wykonały prace plastyczną do tej bajki z wyciętych kółek. Odbyły się również warsztaty dla rodziców z dziećmi pt. „Jak pracować z dzieckiem ryzyka dysleksji w domu?”. W klasach IV-VI uczniowie uczęszczający na terapię pedagogiczną brali udział w konkursie „Mistrz Zbuduj i Zburz”. Zwycięzcą została Karolina Kowalczyk z klasy Vd. Gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Tygodnia Świadomości Dysleksji i zapraszamy za rok.

Link do galerii