• KONKURS KOLOROWA SKARPETKA

• 05.03.2024 18:53
        • Zespół wspomagający zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Kolorowa skarpetka"
        • 21 marca obchodzimy "Dzień kolorowej skarpetki" mający na celu okazanie solidarności oraz akceptacji Osób z Zespołem Downa.

Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej o tematyce: „Kolorowa skarpetka”. Czekamy na ciekawe wzory, kolory i techniki wykonania pracy 🙂

TERMIN ODDANIA PRAC: 29 marca 2024 roku.
          Prace oddajemy do osób odpowiedzialnych za konkurs: Wiktoria Walecka, Luiza Prusik, Julita Bieniek, Olga Gawianowska.

CELE KONKURSU:

1. Szerzenie wśród dzieci w wieku szkolnym informacji na temat idei Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa,

2. Zwrócenie uwagi na zagadnienie obecności w środowisku społecznym osób z zespołem Downa oraz otwarcia się na dialog, integrację, zrozumienie,

3. Wzmocnienie wrażliwości dzieci w wieku szkolnym na potrzebę życzliwości i otwartości wobec innych osób,

4. Propagowanie twórczości plastycznej jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego dzieci,

5. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej i twórczej inwencji,

6. Budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi,

7. Wzmacnianie wiary we własne możliwości.

UCZESTNICY: Uczestnikami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi klas I-III oraz IV-VIII.

ZASADY KONKURSU:

1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.

2. Format prac plastycznych – A4 lub A3

3. Technika wykonania pracy – praca płaska na papierze, wykonana dowolną techniką (szkic, rysunek kredkami, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie, wyklejanki, fotomontaż, itp.).

4. Przystąpienie do konkursu wiąże z akceptacją zasad zawartych w niniejszym Regulaminie.

Każda praca zgłoszona do Konkursu powinna zawierać wypełnione „Oświadczenie dotyczące udziału w Konkursie", stanowiące załącznik do Regulaminu. Oświadczenia należy przynieść w formie papierowej lub poprzez przesłanie dziennikiem Librus do osób odpowiedzialnych za konkurs.

PRACA POWINNA ZAWIERAĆ:  na odwrocie pracy: imię i nazwisko autora, klasa.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!! 🙂

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W KONKURSIE

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Kolorowa skarpetka”