• Koło ekologiczne- podsumowanie

• 22.06.2017 10:27
      • W tym roku szkolnym zajęcia koła ekologicznego były ukierunkowane na rozwijanie wiadomości o świecie przyrodniczym u uczniów klas 2 i 3.
      • Dzieci doskonaliły umiejętność obserwowania otaczającego świata i zachodzących w nim zmian. Większość zadań miała na celu zachęcanie uczniów do konkretnych działań związanych z ochroną przyrody. Pracowaliśmy stosując różnorodne metody i formy pracy, głównie gry edukacyjne aktywizujące uczniów oraz kształtujące umiejętności poszukiwania nowych wiadomości z wykorzystaniem nowych technologii informacji i komunikacji.

Zajęcia koła przyrodniczego odbywały się również w terenie. Podczas wyjść poza mury szkoły dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Efektem pracy z uczniami na kole ekologicznym są liczni laureaci w konkursach dzielnicowych :

- I miejsce w konkursie „Piękna nasza Polska cała”,

- I miejsce w konkursie „Bieg po zieloną gałązkę”,

- II miejsce  w konkursie „Bieg po zdrowie”

oraz laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Świetlik.

Gratuluję i dziękuję za wspólne działania.

Justyna Kosińska