• Koło Kulinarne 2018/19

• 18.11.2018 18:13
      • W roku szkolnym 2018/19 zajęcia Koła Kulinarnego odbywają się w IV grupach. W środy w godzinach 15.35-17.10 w Sali 36 w rękawie.

• Na zajęciach w I semestrze będą realizowane następujące zagadnienia:

1 Zajęcia organizacyjne. Zapoznanie się z regulaminem zajęć kulinarnych.

2 Zapoznanie się z nazwami i przeznaczeniem różnych sprzętów kuchennych, prawidłowe posługiwanie się  nimi, nauka krojenia.

3. Zdrowe przekąski do szkoły , jak je przygotować. Przepisy na zdrowe batoniki.

4. Polskie tradycje świąteczne. Potrawy świąteczne. Kulturalne zachowanie przy stole.

5. Grupy produktów żywnościowych, kalendarz sezonowości,  sposoby przechowywanie żywności, domowe przetwory,  wykonanie.

6. Królestwo ziemniaka. Kuchnie regionalne. Ekonomiczne wykorzystanie produktów. Niemarnowanie żywności.