• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Szlakiem Wisły - w roku rzeki Wisły”

• 26.04.2017 16:10
      • Uczniowie klas 4c, 4d, 4f, 5d wzięli udział w udział w wycieczce „Szlakiem Wisły”.
      • Mieli okazje poznać bogactwa Królewskiej rzeki Wisły.

Odwiedzili: Port Czerniakowski, poznali historię żeglugi warszawskiej i rekreacji nad Wisłą. Grubą Kaśkę i wodociągi.

W Ogrodach  w Wilanowie. Zobaczyli zasięg wezbrań Wisły w przeszłości, jezioro Wilanowskie
        jako przykład starorzecza Wisły.

Przy Pomniku Syrenki przy Centrum Nauki Kopernik, poznali Legendę o Syrence, usłyszeli o Helenie Krahelskiej oraz powstaniu warszawskim w kontekście Wisły.

Spacer wzdłuż brzegu Wisły kilkukilometrowy oraz gra przyrodnicza na plaży, umożliwiła poznanie Zagrożeń i ochrony przyrody nadwiślańskiej.

Spacer ścieżką nadwiślańską w centrum Warszawy umożliwiła zdobycie wiedzy o Metodach regulacji Wisły na potrzeby ułatwienia żeglugi i w celach przeciwpowodziowych oraz poznanie Roli skarpy warszawskiej w rozwoju urbanistycznym Warszawy.

Warsztaty terenowe skupiły się na rozpoznawaniu wybranych gatunków roślin i ptaków, rola nadrzecznego lasu łęgowego w ekosystemie Wisły.

Przejazd do komisariatu policji rzecznej w Porcie Praskim oraz Zajęcia z policjantami dały możliwość poznania zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą .

Wycieczka Szlakiem Wisły dostarczyła uczniom wielu cennych informacji!

Agnieszka Ronduda

Link do galerii