• Wspinamy się po szachowej drabinie!

• 24.02.2020 20:06
        • Kategoria szachowa jest wyznacznikiem siły gry i zdobywa się ją w klasyfikacyjnych turniejach szachowych. Zdobywanie kolejnych kategorii szachowych przypomina wspinanie się po drabinie. Zaczynamy na poziomie „bez kategorii” szachowej, ranking zawodnika wówczas wynosi 1000 punktów. Najniższą kategorią szachową jest V , kolejno IV, III, II, II+,I .

• W pierwszym semestrze w roku szkolnym 2019/2020 nasi uczniowie z klas trzecich potwierdzili swoje szachowe umiejętności na turniejach klasyfikacyjnych wypełniając normy na pierwsze w ich życiu kategorie szachowe.

8 grudnia 2019 r. w SP 355 odbył się „Mikołajkowy Turniej Szachowy o Kategorię w Klubie Sportowym Gazela”. W zawodach wzięło udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły z czego pięcioro zdobyło V kategorie szachowe:

Adam Romanowski kl. 3d

Błażej Piekarski kl. 3e

Mikołaj Dziarmaga kl. 3a

Wojciech Podhorodecki kl. 3e

Victoria Sgaslik kl. 3e

1 lutego 2020 r. w SP 154 odbył się „Turniej o kategorię w UKS Sparta Białołęka”, w którym wzięło udział jedenaścioro zawodników z naszej szkoły. Tym razem czworo uczniów wkroczyło na zawodową ścieżkę szachową zdobywając V kategorie:

Wojciech Łapa kl. 3d

Alicja Tadaniewicz kl. 3e

Michał Wlazłowski kl. 3d

Bruno Jakubowski kl. 3d

Ponadto II miejsce w kategorii dziewczynek zdobyła Aniela Borucka z kl. 5b!

Pani Marlena Grzymkowska trener koła szachowego w SP 314,  aby sprostać coraz wyższemu poziomowi królewskiej gry naszych uczniów, również nie próżnuje i może pochwalić się małymi sukcesami:

5.10.2019r .w  „V Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w szachach szybkich” w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, reprezentując Urząd Dzielnicy Białołęka zdobyła I miejsce w kategorii „Amatorski Mistrz Polski Administracji Publicznej Kobiet”

19.10.2019r. w  „II Branżowych Mistrzostwach Polski w szachach szybkich” w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, reprezentując nauczycieli uplasowała się na I miejscu w kategorii „ Amatorski Branżowy Mistrz Polski Kobiet”.

25.01- 26.01.2020r. sporym sukcesem było zdobycie II kategorii szachowej w „ Turnieju C o Puchar Burmistrza Ursusa”.

Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Marlena Grzymkowska