• Wyniki warszawskiego konkursu „Praski punkt widzenia”

• 29.09.2016 12:11
        • Pragnę z ogromną radością poinformować społeczność Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie o tym, iż dwoje naszych uczniów: Izabela Krajewska i Mateusz Krupicki, zajęli trzecie miejsce w Warszawskim Konkursie Historycznym dotyczącym prawobrzeżnej części Warszawy, pt. „Praski punkt widzenia”!
        • Spośród grona kilkudziesięciu prac, organizator, Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, 19 listopada 2015 r. podczas obrad Jury, wyodrębnił prace naszych uczniów, nagradzając je miejscem na podium.

Owe prace plastyczne wykonano na wysokim poziomie i zostały przez organizatorów ocenione bardzo wysoko.

Iza przygotowała pracę metodą wyklejanki plastelinowej połączonej z kredką, której tematyką była najbardziej krwawa bitwa powstania listopadowego, która miała miejsce pod Olszynką Grochowską. Wykazała się znakomitym wyczuciem kreski, staranności i dbałości o szczegóły i detale. Z kolei Mateusz, poruszył temat praskich więzień, zwracając uwagę na nierozliczone zbrodnie komunizmu. Przygotował rysunek przedstawiający w postaci komiksu, osobę, ofiarę poprzedniego systemu, w pozie przerażenia. Ważny w wykonaniu był dobór barw, które jednoznacznie kojarzą się z cierpieniem i doznanymi krzywdami.

Raz jeszcze serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach o tematyce historycznej!

Przemysław Lewandowski